Kans. pika-ah ja nuorten tarkkailukilp

OHS Kansalliset pika-ampumahiihdot ja nuorten tarkkailukilpailut 2.1.2016

2.1.2016

Sankivaara,Oulu

Tulokset


© Oulun hiihtoseura

Kilpailun sarjat: N11; M11; N13; M13; N15; M15; N17; M17; N19; M19; N21; M21; NYL
; MYL; N35; M40; M45; M50; M55; M60; M75

SijaNimiSeuraTulosEroSakkoerittely
N11 Naiset 11 vuotta m+m 3 km V
1.Sissi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura15:09.5 3+1=4
2.Maria HarjuOunasvaaran Hiihtoseura17:23.6  2:14.11+4=5
3.Elli LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas21:08.7  5:59.25+5=10
Sarjaluettelo
M11 Miehet 11 vuotta m+m 3 km V
1.Eemeli KuiriOulun Hiihtoseura12:53.9 1+0=1
2.Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy14:16.1  1:22.23+2=5
3.Emil NyforsLarsmo IF19:07.0  6:13.10+3=3
DNSErkka PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura0 N+N=0
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta m+m 3 km V
1.Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura10:51.1 0+0=0
2.Neea TaskilaOulun Hiihtoseura11:37.3  46.20+0=0
3.Sanni PirttikoskiOulun Hiihtoseura13:44.9  2:53.81+2=3
4.Jenni OjalaOunasvaaran Hiihtoseura14:03.0  3:11.92+4=6
5.Lyydia RainioTuusulan Voima-Veikot14:16.7  3:25.63+0=3
6.Tuuli-Maria TolkkinenSotkamon Jymy15:15.1  4:24.02+3=5
DNSElina LaurilaOulun Hiihtoseura0 N+N=0
DNSJohanna NikulaAlavieskan Viri0 N+N=0
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta m+m 3 km V
1.Arttu HeikkinenPuijon Hiihtoseura9:51.3 0+0=0
2.Matias NevalaSeinäjoen Hiihtoseura11:34.4  1:43.11+0=1
3.Eemi NaumanenPuijon hiihtoseura12:33.9  2:42.61+1=2
4.Kalle LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas12:42.1  2:50.81+0=1
5.Topi PerttuIMAS Biathlon13:18.0  3:26.73+1=4
6.Eemil HeinonenOulun Hiihtoseura13:49.6  3:58.33+1=4
7.Karri StevanderSeinäjoen Hiihtoseura14:08.8  4:17.53+3=6
8.Miika MuotkaOunasvaaran Hiihtoseura14:59.6  5:08.34+0=4
9.Viljami YlilauriSaloisten Reipas15:19.0  5:27.71+2=3
10.Vili RantasuoOulun Hiihtoseura15:20.0  5:28.74+4=8
11.Mikael MäkeläSaloisten Reipas17:18.9  7:27.64+3=7
Sarjaluettelo
N15 Naiset 15 vuotta m+m 4 km V
1.Johanna IsojärviOunasvaaran Hiihtoseura14:44.2 1+0=1
2.Loviisa LöytynojaSaloisten Reipas15:41.5  57.31+0=1
3.Kristiina NiemiAlavieskan Viri19:30.4  4:46.22+3=5
4.Anni VikströmLarsmo IF23:46.1  9:01.94+3=7
DNSSusanne MerenlahtiOulun Hiihtoseura0 N+N=0
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta m+m 4 km V
1.Jarkko RantojaSeinäjoen Hiihtoseura14:02.6 3+1=4
2.Eetu PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura14:14.2  11.62+1=3
3.Joakim AikioniemiOunasvaaran Hiihtoseura15:05.6  1:03.01+1=2
4.Juho KoivistoSeinäjoen Hiihtoseura15:15.4  1:12.81+0=1
5.Veikka YlilauriSaloisten Reipas15:22.6  1:20.01+1=2
6.Henri HeikkinenPuijon Hiihtoseura15:37.7  1:35.11+2=3
7.Lauri JoukasSäkylän Urheilijat16:05.9  2:03.34+2=6
8.Severi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura16:44.0  2:41.42+4=6
9.Iiro HeikkiläAlavieskan Viri18:42.2  4:39.63+0=3
10.Aapo KuosmanenKangasniemen Kalske18:54.2  4:51.62+4=6
Sarjaluettelo
N17 Naiset 17 vuotta M+P 5 km V
1.Elisa SirviöSotkamon Jymy20:41.3 1+2=3
2.Amanda NyforsLarsmo IF22:21.1  1:39.83+5=8
Sarjaluettelo
M17 Miehet 17 vuotta M+P 6 km V
1.Otto InveniusSoisalon Ampumahiihtäjät19:00.8 2+1=3
2.Sameli JoronenSeinäjoen Hiihtoseura19:11.8  11.00+2=2
3.Patrik KuuttinenNärpes Kraft Biathlon19:54.8  54.02+3=5
4.Santeri LaurilaOulun Hiihtoseura20:56.5  1:55.71+3=4
5.Erkka KangasOulun Hiihtoseura20:58.8  1:58.02+2=4
6.Elias ErkkiläSaloisten Reipas22:07.6  3:06.82+4=6
DNSOnni-Kalle LahdelmaKärkölän Kisa-Veikot0 N+N=0
Sarjaluettelo
N19 Naiset 19 vuotta M+P 7.5 km V
1.Maija KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät23:29.1 0+0=0
2.Sofia JoronenSeinäjoen Hiihtoseura23:58.8  29.70+0=0
2.Heidi KuuttinenNärpes Kraft Biathlon23:58.8  29.70+1=1
4.Jenni KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät24:04.1  35.01+1=2
5.Santra SädeKontiolahden Urheilijat24:06.9  37.80+3=3
6.Maiju LuokkalaLemin Eskot24:10.2  41.11+1=2
7.Saana LahdelmaMikkelin Hiihtäjät24:43.2  1:14.10+3=3
8.Sanni OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura24:48.2  1:19.11+1=2
9.Juulia LaakkonenPuijon Hiihtoseura24:52.8  1:23.70+2=2
10.Riina SorsaEnon Kisa-Pojat25:36.2  2:07.13+1=4
11.Sanna-Mari PurolaSeinäjoen Hiihtoseura25:36.3  2:07.21+2=3
12.Meeri SilvastiKontiolahden Urheilijat25:50.0  2:20.91+3=4
13.Elsa HeinikainenMikkelin Hiihtäjät25:50.1  2:21.01+0=1
14.Alisa LaitinenMikkelin Hiihtäjät26:14.7  2:45.62+3=5
15.Elli HolappaLahden Hiihtoseura26:43.0  3:13.93+3=6
16.Laura HolopainenPuijon Hiihtoseura26:53.3  3:24.20+0=0
17.Emma HirvonenKangasniemen Kalske27:01.3  3:32.21+3=4
18.Ella HeinonenOulun Hiihtoseura27:06.7  3:37.62+2=4
18.Annina VirtanenOunasvaaran Hiihtoseura27:06.7  3:37.63+1=4
20.Julia KoivistoSeinäjoen Hiihtoseura27:24.9  3:55.80+3=3
21.Vilma YlilauriSaloisten Reipas27:29.9  4:00.81+2=3
22.Marena JääsköAavasaksan Urheilijat28:34.3  5:05.21+1=2
23.Krista LeskinenTuusulan Voima-Veikot29:10.5  5:41.44+1=5
Sarjaluettelo
M19 Miehet 19 vuotta M+P 10 km V
1.Jaakko RantaTuusulan Voima-Veikot26:28.6 1+1=2
2.Aapo ErkkiläSaloisten Reipas26:41.6  13.01+0=1
3.Tomi SipiläAlavieskan Viri26:52.2  23.60+0=0
4.Tuomas HarjulaTuusulan Voima-Veikot27:38.5  1:09.91+2=3
5.Tuukka InveniusSoisalon Ampumahiihtäjät27:43.2  1:14.62+1=3
6.Santeri KolehmainenSoisalon Ampumahiihtäjät28:13.9  1:45.31+2=3
7.Otto-Eemil KarvinenKontiolahden Urheilijat28:42.3  2:13.72+3=5
8.Pyry StevanderSeinäjoen hiihtoseura29:28.0  2:59.42+2=4
9.Akseli LoikkanenPuijon hiihtoseura29:46.5  3:17.91+3=4
10.Niklas HuikkoLahden Hiihtoseura31:22.1  4:53.51+1=2
11.Sampo KelloniemiTuusulan Voima-Veikot31:49.0  5:20.40+3=3
12.Juho HökkäOulun Hiihtoseura32:47.3  6:18.73+2=5
13.Eero JoukasSäkylän Urheilijat34:09.4  7:40.83+5=8
Sarjaluettelo
N21 Naiset 21 vuotta M+P 7.5 km V
1.Erika JänkäAhveniston Ampumahiihtäjät23:10.9 0+0=0
2.Iida SirviöSotkamon Jymy25:40.6  2:29.72+2=4
3.Johanna PykäläinenKontiolahden Urheilijat25:56.5  2:45.63+3=6
4.Venla LehtonenImatran Urheilijat26:08.8  2:57.94+2=6
5.Riikka HaatajaSaloisten Reipas27:45.5  4:34.61+4=5
6.Caroline SandelinNärpes Kraft Biathlon28:35.3  5:24.43+1=4
DNSJonna KariniemiOunasvaaran Hiihtoseura0 N+N=0
DNSJessika RoligAhveniston Ampumahiihtäjät0 N+N=0
Sarjaluettelo
M21 Miehet 21 vuotta M+P 10 km V
1.Tero SeppäläHaapajärven Kiilat25:30.1 1+0=1
2.Mikko LoukkaanhuhtaKauhajoen Karhu25:45.4  15.30+1=1
3.Vili SormunenSumiaisten Kunto26:00.9  30.80+0=0
3.Teemu HuhtalaKontiolahden Urheilijat26:00.9  30.82+0=2
5.Olli JaakkolaOulun Hiihtoseura26:13.1  43.01+1=2
6.Lauri PeltoniemiSaloisten Reipas27:59.2  2:29.14+1=5
7.Samu KekkonenKontiolahden Urheilijat28:53.6  3:23.51+2=3
8.Aaro ReponenLahden Hiihtoseura30:56.7  5:26.60+4=4
DNFOula MattilaOulun Hiihtoseura0 0+N=0
Sarjaluettelo
NYL Naiset M+P 7.5 km V
1.Mira HolopainenLahden Hiihtoseura26:50.2 3+4=7
DNSMaija HolopainenHöytiäisen Urheilijat0 N+N=0
Sarjaluettelo
MYL Miehet M+P 10 km V
1.Sami OrpanaLahden Hiihtoseura26:29.4 0+2=2
2.Heikki LaitinenVirtasalmen Urheilijat28:10.4  1:41.00+3=3
3.Jari RitvaniemiAhveniston Ampumahiihtäjät29:33.8  3:04.42+4=6
4.Juuso HakalaKärkölän Kisa-Veikot30:49.1  4:19.70+4=4
DNSHenri LehtomaaAhveniston Ampumahiihtäjät0 N+N=0
Sarjaluettelo
N35 Naiset 35 vuotta M+P 5 km V
1.Anu JunnilaOulun Hiihtoseura18:54.7 0+2=2
2.Tuula HyytiäinenMikkelin Hiihtäjät20:25.3  1:30.60+1=1
3.Merja SantaniemiOulun Hiihtoseura21:48.6  2:53.93+4=7
Sarjaluettelo
M40 Miehet 40 vuotta M+P 6 km V
1.Heikki LaurilaOulun Hiihtoseura19:51.4 2+1=3
2.Pauli TurtinenOulun Hiihtoseura20:18.4  27.04+1=5
3.Juha HärkönenSaloisten Reipas22:59.9  3:08.50+3=3
Sarjaluettelo
M45 Miehet 45 vuotta M+P 6 km V
1.Timo SeppäläHaapajärven Kiilat19:45.0 3+1=4
Sarjaluettelo
M50 Miehet 50 vuotta M+P 6 km V
1.Lauri HolmiOulun Hiihtoseura22:38.2 0+3=3
Sarjaluettelo
M55 Miehet 55 vuotta M+P 6 km V
1.Juha HautaniemiOulun Hiihtoseura23:26.8 0+4=4
Sarjaluettelo
M60 Miehet 60 vuotta M+P 5 km V
1.Arto HärkönenKainuun Ärjy19:32.6 2+1=3
2.Hannu JuntunenKainuun Ärjy20:27.3  54.72+2=4
Sarjaluettelo
M75 Miehet 75 vuotta M+P 4 km V
1.Juhani OutilaOulun Hiihtoseura20:42.7 3+4=7
Sarjaluettelo