Kilpailun sarjat: N13-V; N13-1; N13-2; N13-3; M13-V; M13-1; M13-2; M13-3; N15-V; N15-1; N15-2; N15-3; M15-V; M15-1; M15-2; M15-3; N17-V; N17-1; N17-2; N17-3; M17-V; M17-1; M17-2; M17-3; N19-V; N19-1; N19-2; N19-3; M19-V; M19-1; M19-2; M19-3; N22-V; N22-1; N22-2; N22-3; NYL-V; NYL-1; NYL-2; NYL-3; M-V; M-1; M-2; M-3; M22-V; M22-1; M22-2; M22-3; N80-V; N80-1; N80-2; M120-V; M120-1; M120-2; M120-3; M150-V; M150-1; M150-2; M150-3; M180-V; M180-1; M180-2; M180-3; M200-V; M200-1; M200-2; M200-3; N100-V; N100-1; N100-2
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N13-V Naiset 13 vuotta 6.3 km
1. 21 Seinäjoen Hiihtoseura 1 26:13.7
2. 27 Seinäjoen Hiihtoseura 2 27:22.9   1:09.2
3. 25 Ahveniston Ampumahiihtäjät 27:45.4   1:31.7
4. 24 Kouvolan Hiihtoseura 27:54.6   1:40.9
5. 22 Saloisten Reipas 28:46.4   2:32.7
6. 26 Tuusulan Voima-Veikot 31:48.2   5:34.5
7. 28 Seinäjoen Hiihtoseura 3 35:33.1   9:19.4
ULK 29 Kangasalan Kisa/Säkylän Urheilijat 30:26.3
DNS 23 Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N13-1 Naiset 13 vuotta, Osuus 1 2.1 km V
1. 21Nea LuhtasaariSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=08:14.7
2. 25Amanda SaltbackaAhveniston Ampumahiihtäjät0+1=18:58.4   43.7
3. 27Jasmiina NelimarkkaSeinäjoen Hiihtoseura 20+0=09:07.8   53.1
4. 26Jonna LeikosTuusulan Voima-Veikot0+0=09:15.5   1:00.8
5. 24Hilma HyyrynenKouvolan Hiihtoseura2+0=29:31.8   1:17.1
6. 29Hanna KoskiKangasalan Kisa/Säkylän Urheilijat2+0=29:59.6   1:44.9
7. 28Venla ViinonenSeinäjoen Hiihtoseura 30+0=010:00.4   1:45.7
8. 22Moona OllakkaSaloisten Reipas0+0=010:03.7   1:49.0
- 23UOulun HiihtoseuraN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N13-2 Naiset 13 vuotta, Osuus 2 2.1 km V
1. 22Kiia KuusikkoSaloisten Reipas0+0=08:40.8
2. 25Matilda SaltbackaAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=09:10.9   30.1
3. 24Alma LaukkanenKouvolan Hiihtoseura0+1=19:13.5   32.7
4. 21Helmiina NylundSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=09:20.7   39.9
5. 27Emilia VälimäkiSeinäjoen Hiihtoseura 20+0=09:41.0   1:00.2
6. 29Hetastiina HurstiKangasalan Kisa/Säkylän Urheilijat0+0=010:07.5   1:26.7
7. 26Mette MiettinenTuusulan Voima-Veikot1+0=111:38.9   2:58.1
8. 28Anni HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura 33+3=613:46.1   5:05.3
- 23UOulun HiihtoseuraN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N13-3 Naiset 13 vuotta, Osuus 3 2.1 km V
1. 27Aliisa RiippiSeinäjoen Hiihtoseura 20+0=08:34.1
2. 21Minttu MeriläinenSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=08:38.3   4.2
3. 24Nanna HyyrynenKouvolan Hiihtoseura0+1=19:09.3   35.2
4. 25Eveliina HakalaAhveniston Ampumahiihtäjät1+0=19:36.1   1:02.0
5. 22Aino JylänkiSaloisten Reipas0+0=010:01.9   1:27.8
6. 29Anni RohilaKangasalan Kisa/Säkylän Urheilijat0+1=110:19.2   1:45.1
7. 26Ebba MiettinenTuusulan Voima-Veikot3+0=310:53.8   2:19.7
8. 28Inka KuusiluomaSeinäjoen Hiihtoseura 30+1=111:46.6   3:12.5
- 23UOulun HiihtoseuraN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M13-V Miehet 13 vuotta 6.3 km
1. 14 Seinäjoen Hiihtoseura 1 24:43.9
2. 18 Oulun Hiihtoseura 25:47.9   1:04.0
3. 16 Puijon Hiihtoseura 26:23.9   1:40.0
4. 15 Kontiolahden Urheilijat 27:39.2   2:55.3
5. 12 Saloisten Reipas 28:35.7   3:51.8
6. 13 Ahveniston Ampumahiihtäjät 29:02.1   4:18.2
7. 19 Seinäjoen Hiihtoseura 2 29:23.6   4:39.7
8. 17 Soisalon Ampumahiihtäjät 30:48.5   6:04.6
9. 20 Seinäjoen Hiihtoseura 3 35:25.2   10:41.3
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M13-1 Miehet 13 vuotta, Osuus 1 2.1 km V
1. 19Eetu MuhonenSeinäjoen Hiihtoseura 20+0=07:36.9
2. 17Otto KonttinenSoisalon Ampumahiihtäjät0+0=08:02.2   25.3
3. 14Matias HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=08:10.0   33.1
4. 18Erika KujalaOulun Hiihtoseura0+0=08:15.6   38.7
5. 13Eemil KoskinenAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=08:25.4   48.5
6. 15Iisakka SorjonenKontiolahden Urheilijat0+0=08:43.1   1:06.2
7. 12Joonas JarkkoSaloisten Reipas0+0=08:54.0   1:17.1
8. 16Aaro KirjavainenPuijon Hiihtoseura0+0=09:09.8   1:32.9
9. 20Neea Rinta-KeturiSeinäjoen Hiihtoseura 31+0=111:01.6   3:24.7
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M13-2 Miehet 13 vuotta, Osuus 2 2.1 km V
1. 14Luukas NäsiSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=08:47.9
2. 13Aino KoskinenAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=09:00.8   12.9
3. 18Anni NaumanenOulun Hiihtoseura0+0=09:14.0   26.1
4. 12Lauri KorpelaSaloisten Reipas0+0=09:17.9   30.0
5. 16Severi LyytinenPuijon Hiihtoseura0+0=09:19.5   31.6
6. 15Onni HurskainenKontiolahden Urheilijat0+0=09:48.3   1:00.4
7. 19Lari RiippiSeinäjoen Hiihtoseura 20+0=010:22.1   1:34.2
8. 20Topias PäällysahoSeinäjoen Hiihtoseura 31+0=111:30.1   2:42.2
9. 17Pihka PaasonenSoisalon Ampumahiihtäjät2+0=212:47.3   3:59.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M13-3 Miehet 13 vuotta, Osuus 3 2.1 km V
1. 14Aleksi HauhiaSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=07:46.0
2. 16Akseli KirjavainenPuijon Hiihtoseura0+0=07:54.6   8.6
3. 18Konsta RantasuoOulun Hiihtoseura0+0=08:18.3   32.3
4. 15Aino SorjonenKontiolahden Urheilijat0+0=09:07.8   1:21.8
5. 17Kasperi SirviöSoisalon Ampumahiihtäjät0+0=09:59.0   2:13.0
6. 12Jesse LifflanderSaloisten Reipas0+2=210:23.8   2:37.8
7. 19Elmeri HaapamäkiSeinäjoen Hiihtoseura 20+2=211:24.6   3:38.6
8. 13Topias OllikkaAhveniston Ampumahiihtäjät0+1=111:35.9   3:49.9
9. 20Niilo KeskinenSeinäjoen Hiihtoseura 31+0=112:53.5   5:07.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N15-V Naiset 15 vuotta 9 km
1. 9 Larsmo If 42:48.9
2. 8 Kymin Koskenpojat 44:07.8   1:18.9
3. 3 Seinäjoen Hiihtoseura 46:33.0   3:44.1
4. 6 Oulun Hiihtoseura 1 48:05.3   5:16.4
5. 7 Kontiolahden Urheilijat 48:13.6   5:24.7
6. 5 Ahveniston Ampumahiihtäjät 49:46.7   6:57.8
7. 4 Hollolan Urheiljat-46 50:24.4   7:35.5
8. 30 Kontiolahden Urheilijat 2 54:14.0   11:25.1
9. 10 Imatran Urheilijat 55:17.5   12:28.6
DNS 11 Oulun Hiihtoseura 2
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N15-1 Naiset 15 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 9Teodora WesterlundLarsmo If0+0=013:13.1
2. 8Annika HaikkaKymin Koskenpojat0+0=014:07.3   54.2
3. 6Ella SorvistoOulun Hiihtoseura 10+0=014:35.4   1:22.3
4. 3Minea NäsiSeinäjoen Hiihtoseura0+0=014:39.0   1:25.9
5. 7Inka HämäläinenKontiolahden Urheilijat0+3=315:15.9   2:02.8
6. 4Iida TuokkoHollolan Urheiljat-460+0=015:51.0   2:37.9
7. 10Minttu AhvoImatran Urheilijat1+0=116:06.8   2:53.7
8. 5Lotta LaitamäkiAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=016:09.9   2:56.8
9. 30Åsa GrankullaKontiolahden Urheilijat 23+3=619:34.1   6:21.0
- 11UOulun Hiihtoseura 2N+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N15-2 Naiset 15 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 5Emilia MiettinenAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=015:52.6
2. 8Linda KyntäjäKymin Koskenpojat0+0=015:56.8   4.2
3. 6Neea TaskilaOulun Hiihtoseura 12+0=216:01.4   8.8
4. 9Ella LiljeqvistLarsmo If1+0=116:03.1   10.5
5. 7Saga HurskainenKontiolahden Urheilijat3+1=416:15.3   22.7
6. 30Menni TurunenKontiolahden Urheilijat 20+0=017:09.5   1:16.9
7. 3Venla VäisänenSeinäjoen Hiihtoseura1+3=417:19.4   1:26.8
8. 4Ilona RantakömiHollolan Urheiljat-462+3=518:18.0   2:25.4
9. 10Vilma HuuhtanenImatran Urheilijat0+0=019:22.8   3:30.2
- 11UOulun Hiihtoseura 2N+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N15-3 Naiset 15 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 9Rebecca SandnäsLarsmo If0+0=013:32.7
2. 8Emilia PätäriKymin Koskenpojat0+0=014:03.7   31.0
3. 3Sini HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura1+1=214:34.6   1:01.9
4. 4Iida-Maria TuomainenHollolan Urheiljat-460+0=016:15.4   2:42.7
5. 7Melia PalsinajärviKontiolahden Urheilijat1+1=216:42.4   3:09.7
6. 6Elli LoukkaanhuhtaOulun Hiihtoseura 11+2=317:28.5   3:55.8
7. 30Josefina IivonenKontiolahden Urheilijat 20+0=017:30.4   3:57.7
8. 5Inka HaikamaAhveniston Ampumahiihtäjät2+2=417:44.2   4:11.5
9. 10Hanna MiikkiImatran Urheilijat1+0=119:47.9   6:15.2
- 11UOulun Hiihtoseura 2N+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M15-V Miehet 15 vuotta 9 km
1. 67 Seinäjoen Hiihtoseura 1 41:33.1
2. 69 Oulun Hiihtoseura 1 42:44.3   1:11.2
3. 68 Närpes Kraft Skidförening 42:52.6   1:19.5
4. 70 Oulun Hiihtoseura 2 46:04.1   4:31.0
ULK 72 Alavieskan Viri/Saloisten Reipas 53:09.8
DNS 71 Seinäjoen Hiihtoseura 2
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M15-1 Miehet 15 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 69Eeli KujalaOulun Hiihtoseura 13+0=313:27.2
2. 67Arno HautaniemiSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=013:58.5   31.3
3. 68Anton IngvesNärpes Kraft Skidförening0+0=014:27.2   1:00.0
4. 70Vili RantasuoOulun Hiihtoseura 22+4=614:47.3   1:20.1
5. 72Viljami YlilauriAlavieskan Viri/Saloisten Reipas0+2=219:19.3   5:52.1
DNS 71Teemu PajurantaSeinäjoen Hiihtoseura 2N+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M15-2 Miehet 15 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 67Ville LembergSeinäjoen Hiihtoseura 10+1=113:52.9
2. 69Mikko PietarilaOulun Hiihtoseura 10+0=014:38.9   46.0
2. 68William RönnNärpes Kraft Skidförening0+0=014:38.9   46.0
4. 70Eemil HeinonenOulun Hiihtoseura 20+0=015:13.0   1:20.1
5. 72Antti HuttunenAlavieskan Viri/Saloisten Reipas0+2=215:44.2   1:51.3
DNS 71Iida AsunmaaSeinäjoen Hiihtoseura 2N+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M15-3 Miehet 15 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 67Rasmus HuhtamäkiSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=013:41.7
2. 68Jeremias BengsNärpes Kraft Skidförening1+0=113:46.5   4.8
3. 69Juuso KinnunenOulun Hiihtoseura 11+2=314:38.2   56.5
4. 70Eemeli KuiriOulun Hiihtoseura 21+2=316:03.8   2:22.1
5. 72Niko SäilyAlavieskan Viri/Saloisten Reipas1+1=218:06.3   4:24.6
IBU 5.5.a + 2 min
DNS 71Iiris KarppiSeinäjoen Hiihtoseura 2N+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N17-V Naiset 17 vuotta 9 km
1. 1 Tuusulan Voima-Veikot 45:36.6
2. 2 Kontiolahden Urheilijat 52:31.6   6:55.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N17-1 Naiset 17 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 1Nea VähäsarjaTuusulan Voima-Veikot0+0=014:39.7
2. 2Ella HalonenKontiolahden Urheilijat0+0=015:15.1   35.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N17-2 Naiset 17 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 1Kaisla OllilaTuusulan Voima-Veikot0+0=015:17.1
2. 2Riina TakapuroKontiolahden Urheilijat0+2=217:55.1   2:38.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N17-3 Naiset 17 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 1Lyydia RainioTuusulan Voima-Veikot0+0=015:39.8
2. 2Pinja PeltoniemiKontiolahden Urheilijat2+4=619:21.4   3:41.6
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M17-V Miehet 17 vuotta 9 km
1. 61 Puijon Hiihtoseura 39:10.2
2. 62 Ahveniston Ampumahiihtäjät 40:33.2   1:23.0
3. 65 Kontiolahden Urheilijat 41:21.2   2:11.0
4. 64 Seinäjoen Hiihtoseura 1 41:48.3   2:38.1
5. 63 Tuusulan Voima-Veikot 43:17.1   4:06.9
6. 66 Seinäjoen Hiihtoseura 2 45:38.0   6:27.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M17-1 Miehet 17 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 65Ville-Valtteri KarvinenKontiolahden Urheilijat1+0=112:10.4
2. 62Onni MäkeläAhveniston Ampumahiihtäjät2+1=312:52.0   41.6
3. 61Eemi NaumanenPuijon Hiihtoseura0+0=012:53.5   43.1
4. 66Joonas NelimarkkaSeinäjoen Hiihtoseura 20+0=013:35.5   1:25.1
5. 63Pyry RannikkoTuusulan Voima-Veikot3+2=514:26.0   2:15.6
6. 64Matias NevalaSeinäjoen Hiihtoseura 11+3=414:57.8   2:47.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M17-2 Miehet 17 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 61Henri HeikkinenPuijon Hiihtoseura0+1=113:17.8
2. 64Roope LembergSeinäjoen Hiihtoseura 10+2=213:31.3   13.5
3. 62Taavi NyströmAhveniston Ampumahiihtäjät1+2=313:39.5   21.7
4. 63Sisu RannikkoTuusulan Voima-Veikot5+1=615:52.3   2:34.5
5. 65Roope MulariKontiolahden Urheilijat2+4=616:11.9   2:54.1
6. 66Eetu KeskinenSeinäjoen Hiihtoseura 22+2=416:38.6   3:20.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M17-3 Miehet 17 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 63Aron PyssysaloTuusulan Voima-Veikot0+1=112:58.8
2. 61Arttu HeikkinenPuijon Hiihtoseura0+0=012:58.9   0.1
2. 65Markus MyyryKontiolahden Urheilijat0+2=212:58.9   0.1
4. 64Turkka NieminenSeinäjoen Hiihtoseura 13+1=413:19.2   20.4
5. 62Seeti SalonenAhveniston Ampumahiihtäjät3+1=414:01.7   1:02.9
6. 66Tiitus PäällysahoSeinäjoen Hiihtoseura 24+0=415:23.9   2:25.1
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N19-V Naiset 19 vuotta 9 km
1. 56 Ounasvaaran Hiihtoseura 43:55.3
2. 59 Ahveniston Ampumahiihtäjät 46:01.2   2:05.9
3. 58 Kontiolahden Urheilijat 48:15.9   4:20.6
4. 55 Saloisten Reipas 50:45.9   6:50.6
5. 57 Seinäjoen Hiihtoseura 52:06.8   8:11.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N19-1 Naiset 19 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 59Kaisa KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät0+1=114:10.6
2. 57Nella KeskinenSeinäjoen Hiihtoseura0+0=014:37.9   27.3
3. 56Emilia IrvankoskiOunasvaaran Hiihtoseura3+0=315:23.1   1:12.5
4. 58Ansa HakalaKontiolahden Urheilijat1+0=115:43.8   1:33.2
5. 55Kerttu PuranenSaloisten Reipas3+2=516:46.5   2:35.9
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N19-2 Naiset 19 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 56Johanna IsojärviOunasvaaran Hiihtoseura0+0=014:06.8
2. 59Sonja HakalaAhveniston Ampumahiihtäjät0+1=115:17.5   1:10.7
3. 58Sara NaukkarinenKontiolahden Urheilijat0+1=115:30.6   1:23.8
4. 57Anni Rinta-KeturiSeinäjoen Hiihtoseura0+0=015:48.0   1:41.2
5. 55Viivi JylänkiSaloisten Reipas1+3=419:09.1   5:02.3
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N19-3 Naiset 19 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 56Sanni OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura0+2=214:25.4
2. 55Emmi ErkkiläSaloisten Reipas1+1=214:50.3   24.9
3. 59Outi HaikamaAhveniston Ampumahiihtäjät0+1=116:33.1   2:07.7
4. 58Aino VeijalainenKontiolahden Urheilijat0+4=417:01.5   2:36.1
5. 57Juulia NelimarkkaSeinäjoen Hiihtoseura2+2=421:40.9   7:15.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M19-V Miehet 19 vuotta 9 km
1. 41 Kauhajoen Karhu 39:36.3
2. 40 Seinäjoen Hiihtoseura 1 41:27.8   1:51.5
3. 42 Oulun Hiihtoseura 41:50.9   2:14.6
4. 43 Seinäjoen Hiihtoseura 2 45:20.7   5:44.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M19-1 Miehet 19 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 40Artturi HautaniemiSeinäjoen Hiihtoseura 10+0=012:58.7
2. 41Saku KalliomäkiKauhajoen Karhu1+3=414:05.8   1:07.1
3. 42Seela PeuralahtiOulun Hiihtoseura0+1=115:05.3   2:06.6
4. 43Lauri Kataja-RahkoSeinäjoen Hiihtoseura 23+0=316:33.8   3:35.1
IBU 5.5.a + 2 min
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M19-2 Miehet 19 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 41Juho KauhajärviKauhajoen Karhu2+0=213:13.2
2. 42Kalle LoukkaanhuhtaOulun Hiihtoseura1+1=213:44.9   31.7
3. 43Teemu PajurantaSeinäjoen Hiihtoseura 20+3=314:45.2   1:32.0
4. 40Jonni MukkalaSeinäjoen Hiihtoseura 12+1=314:56.4   1:43.2
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M19-3 Miehet 19 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 41Santtu PanttilaKauhajoen Karhu0+0=012:17.3
2. 42Roope JokelaOulun Hiihtoseura1+0=113:00.7   43.4
3. 40Sameli JoronenSeinäjoen Hiihtoseura 12+0=213:32.7   1:15.4
4. 43Jarkko RantaojaSeinäjoen Hiihtoseura 20+0=014:01.7   1:44.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N22-V Naiset 22 vuotta 9 km
1. 53 Seinäjoen Hiihtoseura 44:22.7
DNS 54 Tuusulan Voima-Veikot
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N22-1 Naiset 22 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 53Sofia JoronenSeinäjoen Hiihtoseura0+0=014:08.5
- 54UTuusulan Voima-VeikotN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N22-2 Naiset 22 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 53Julia KoivistoSeinäjoen Hiihtoseura0+0=014:27.5
- 54UTuusulan Voima-VeikotN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N22-3 Naiset 22 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 53Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen Hiihtoseura0+3=315:46.7
- 54UTuusulan Voima-VeikotN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
NYL-V Naiset 9 km
1. 48 Kontiolahden Urheilijat 41:51.7
2. 49 Ahveniston Ampumahiihtäjät 42:19.4   27.7
3. 51 Lahden Hiihtoseura 46:46.8   4:55.1
4. 50 Kauhajoen Karhu 49:50.3   7:58.6
5. 52 Seinäjoen Hiihtoseura 50:20.1   8:28.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
NYL-1 Naiset, Osuus 1 3 km V
1. 48Reike De MeyerKontiolahden Urheilijat0+0=012:48.0
2. 49Jessika RoligAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=014:17.0   1:29.0
3. 52Sanna-Mari PurolaSeinäjoen Hiihtoseura0+0=015:11.1   2:23.1
4. 51Elli HolappaLahden Hiihtoseura0+1=115:18.9   2:30.9
5. 50Emmi HautaniemiKauhajoen Karhu0+0=015:26.1   2:38.1
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
NYL-2 Naiset, Osuus 2 3 km V
1. 49Hilda KukonlehtoAhveniston Ampumahiihtäjät0+2=214:25.5
2. 48Nenna LukkarinenKontiolahden Urheilijat0+2=215:00.6   35.1
3. 52Tuulikki MattilaSeinäjoen Hiihtoseura0+1=116:04.8   1:39.3
4. 50Laura KauhajärviKauhajoen Karhu0+1=117:23.0   2:57.5
5. 51Aino PerttiläLahden Hiihtoseura0+0=017:29.5   3:04.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
NYL-3 Naiset, Osuus 3 3 km V
1. 49Maija KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=013:36.9
2. 51Mira HolopainenLahden Hiihtoseura0+0=013:58.4   21.5
3. 48Johanna PykäläinenKontiolahden Urheilijat0+1=114:03.1   26.2
4. 50Minna HautaniemiKauhajoen Karhu0+0=017:01.2   3:24.3
5. 52Johanna SikkiläSeinäjoen Hiihtoseura3+2=519:04.2   5:27.3
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M-V Miehet 12 km
1. 31 Saloisten Reipas 44:07.6
2. 38 Tuusulan Voima-Veikot 46:52.3   2:44.7
3. 37 Soisalon Ampumahiihtäjät 48:34.6   4:27.0
4. 36 Kauhajoen Karhu 48:50.9   4:43.3
5. 33 Kontiolahden Urheilijat 49:40.0   5:32.4
6. 35 Lahden Hiihtoseura 50:12.6   6:05.0
7. 32 Ahveniston Ampumahiihtäjät 51:04.5   6:56.9
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M-1 Miehet, Osuus 1 4 km V
1. 31Aapo ErkkiläSaloisten Reipas1+0=114:45.2
2. 38Tuomas HarjulaTuusulan Voima-Veikot0+0=015:10.6   25.4
3. 35Sami OrpanaLahden Hiihtoseura0+1=116:11.6   1:26.4
4. 37Tuukka InveniusSoisalon Ampumahiihtäjät0+1=116:19.8   1:34.6
5. 36Mika LammiKauhajoen Karhu0+1=116:35.0   1:49.8
6. 33Otto-Eemil KarvinenKontiolahden Urheilijat2+0=217:04.3   2:19.1
7. 32Henri LehtomaaAhveniston Ampumahiihtäjät1+3=418:00.1   3:14.9
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M-2 Miehet, Osuus 2 4 km V
1. 31Elias ErkkiläSaloisten Reipas0+0=014:22.9
2. 33Antti RepoKontiolahden Urheilijat0+0=015:43.6   1:20.7
3. 35Oskari ToivanenLahden Hiihtoseura1+2=316:41.8   2:18.9
4. 36Juuso JoukasKauhajoen Karhu2+0=216:51.5   2:28.6
5. 37Antti KuittinenSoisalon Ampumahiihtäjät1+0=117:19.3   2:56.4
6. 32Arto HakalaAhveniston Ampumahiihtäjät1+2=317:38.2   3:15.3
7. 38Juha-Matti HuhtanenTuusulan Voima-Veikot1+4=517:39.4   3:16.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M-3 Miehet, Osuus 3 4 km V
1. 38Jaakko RantaTuusulan Voima-Veikot0+0=014:02.3
2. 37Otto InveniusSoisalon Ampumahiihtäjät0+1=114:55.5   53.2
3. 31Lauri PeltoniemiSaloisten Reipas0+0=014:59.5   57.2
4. 36Antti IivariKauhajoen Karhu0+1=115:24.4   1:22.1
5. 32Matti HakalaAhveniston Ampumahiihtäjät0+0=015:26.2   1:23.9
6. 33Joni MustonenKontiolahden Urheilijat0+2=216:52.1   2:49.8
7. 35Juuso HakalaLahden Hiihtoseura0+0=017:19.2   3:16.9
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M22-V Miehet 22 vuotta 12 km
1. 39 Soisalon Ampumahiihtäjät 56:16.6
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M22-1 Miehet 22 vuotta, Osuus 1 4 km V
1. 39Santeri KolehmainenSoisalon Ampumahiihtäjät1+2=317:53.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M22-2 Miehet 22 vuotta, Osuus 2 4 km V
1. 39Jimi KlemettinenSoisalon Ampumahiihtäjät0+1=117:56.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M22-3 Miehet 22 vuotta, Osuus 3 4 km V
1. 39Essi KuittinenSoisalon Ampumahiihtäjät0+0=020:26.7
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N80-V Naiset 80 vuotta 6 km
1. 86 Seinäjoen Hiihtoseura 43:05.2
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N80-1 Naiset 80 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 86Susanna KarppiSeinäjoen Hiihtoseura0+4=419:00.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N80-2 Naiset 80 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 86Eija HauhiaSeinäjoen Hiihtoseura0+3=324:04.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M120-V Miehet 120 vuotta 9 km
1. 47 Jurvan Urheilijat 39:51.2
2. 44 Kurikan Ryhti 40:24.7   33.5
3. 34 Oulun Hiihtoseura 41:17.7   1:26.5
4. 46 Mikkelin Hiihtäjät 43:55.9   4:04.7
5. 45 Saloisten Reipas 50:01.3   10:10.1
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M120-1 Miehet 120 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 44Tapio PeräKurikan Ryhti0+2=212:26.1
2. 34Jouni KinnunenOulun Hiihtoseura0+1=112:31.8   5.7
3. 47Juhani IkolaJurvan Urheilijat0+0=012:52.4   26.3
4. 46Risto HaikonenMikkelin Hiihtäjät1+1=214:31.4   2:05.3
5. 45Vesa-Matti RyönänkoskiSaloisten Reipas0+3=316:01.6   3:35.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M120-2 Miehet 120 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 47Timo AntilaJurvan Urheilijat0+2=212:35.8
2. 34Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura0+2=213:43.3   1:07.5
3. 44Sami KuntolaKurikan Ryhti0+0=014:37.1   2:01.3
4. 46Markku ReponenMikkelin Hiihtäjät3+2=515:03.2   2:27.4
5. 45Juha HärkönenSaloisten Reipas1+0=117:33.8   4:58.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M120-3 Miehet 120 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 44Juha PalonenKurikan Ryhti0+1=113:21.5
2. 46Marko PekurinenMikkelin Hiihtäjät0+1=114:21.3   59.8
3. 47Juha PietiläJurvan Urheilijat3+0=314:23.0   1:01.5
4. 34Pauli TurtinenOulun Hiihtoseura1+1=215:02.6   1:41.1
5. 45Pekka LampelaSaloisten Reipas0+0=016:25.9   3:04.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M150-V Miehet 150 vuotta 9 km
1. 76 Halikon Hakoniskat 43:21.0
2. 74 Seinäjoen Hiihtoseura 43:39.6   18.6
3. 75 Imatran Urheilijat 45:16.7   1:55.7
4. 73 Ingå IF 46:01.7   2:40.7
DNS 77 Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M150-1 Miehet 150 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 73Dan ÖhmanIngå IF0+2=213:14.5
2. 74Jukka HemminkiSeinäjoen Hiihtoseura0+0=013:32.0   17.5
3. 76Pasi SaastamoinenHalikon Hakoniskat0+0=013:57.2   42.7
4. 75Pasi KoistinenImatran Urheilijat0+2=214:17.8   1:03.3
- 77UOulun HiihtoseuraN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M150-2 Miehet 150 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 74Matti VainionpääSeinäjoen Hiihtoseura0+1=113:17.7
2. 76Ilkka RatamoHalikon Hakoniskat0+1=115:04.0   1:46.3
3. 73Stig ÖsterholmIngå IF0+0=015:22.8   2:05.1
4. 75Ari KosunenImatran Urheilijat0+2=215:42.0   2:24.3
- 77UOulun HiihtoseuraN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M150-3 Miehet 150 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 76Rauno HakalaHalikon Hakoniskat2+0=214:19.8
2. 75Anu KoistinenImatran Urheilijat2+0=215:16.9   57.1
3. 74Pertti LuuriSeinäjoen Hiihtoseura2+3=516:49.9   2:30.1
4. 73Pekka KangasharjuIngå IF0+3=317:24.4   3:04.6
- 77UOulun HiihtoseuraN+N=0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M180-V Miehet 180 vuotta 9 km
1. 83 Jurvan Urheilijat 47:47.2
2. 80 Kauhajoen Karhu 48:09.4   22.2
3. 82 Halikon Hakoniskat 51:57.8   4:10.6
4. 81 Sumiaisten Kunto 54:49.8   7:02.6
5. 78 Seinäjoen Hiihtoseura 55:21.4   7:34.2
6. 79 Kuikan Kisailijat 57:10.3   9:23.1
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M180-1 Miehet 180 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 83Asko OijennusJurvan Urheilijat0+0=014:51.9
2. 80Esa KangasmäkiKauhajoen Karhu0+0=014:56.3   4.4
3. 78Mika Rinta-KeturiSeinäjoen Hiihtoseura0+3=315:46.3   54.4
4. 82Markku RuohonenHalikon Hakoniskat2+1=316:45.3   1:53.4
5. 79Timo KorhonenKuikan Kisailijat0+3=317:10.8   2:18.9
6. 81Alpo SällinenSumiaisten Kunto0+4=419:12.5   4:20.6
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M180-2 Miehet 180 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 80Ilari KöykkäKauhajoen Karhu0+0=014:06.6
2. 81Esa PienkellonmäkiSumiaisten Kunto0+1=116:42.5   2:35.9
3. 83Heikki IkolaJurvan Urheilijat0+0=016:45.3   2:38.7
4. 82Jukka SaloHalikon Hakoniskat3+3=618:47.3   4:40.7
5. 78Esa HuhtanenSeinäjoen Hiihtoseura1+4=519:23.3   5:16.7
6. 79Heino MalinenKuikan Kisailijat2+2=422:26.2   8:19.6
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M180-3 Miehet 180 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 83Kari SeppäläJurvan Urheilijat0+0=016:10.0
2. 82Jorma PitkänenHalikon Hakoniskat1+1=216:25.2   15.2
3. 79Arto FloorKuikan Kisailijat3+1=417:33.3   1:23.3
4. 81Ari ToikkanenSumiaisten Kunto3+2=518:54.8   2:44.8
IBU 5.5.a + 2 min
5. 80Esa HeikkinenKauhajoen Karhu0+5=519:06.5   2:56.5
6. 78Kalle LähdesmäkiSeinäjoen Hiihtoseura1+3=420:11.8   4:01.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M200-V Miehet 200 vuotta 9 km
1. 85 Kurikan Ryhti 52:19.3
2. 84 Halikon Hakoniskat 54:53.3   2:34.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M200-1 Miehet 200 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 84Jouko MarkkanenHalikon Hakoniskat3+0=316:41.4
2. 85Keijo KuntolaKurikan Ryhti0+1=117:53.1   1:11.7
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M200-2 Miehet 200 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 85Aimo LehtiniemiKurikan Ryhti0+3=317:47.7
2. 84Kalevi VähäkyläHalikon Hakoniskat0+0=020:08.6   2:20.9
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
M200-3 Miehet 200 vuotta, Osuus 3 3 km V
1. 85Ilpo ToikkanenKurikan Ryhti1+2=316:38.5
2. 84Kari VähäkyläHalikon Hakoniskat0+0=018:03.3   1:24.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N100-V Naiset 100 vuotta 6 km
1. 88 Halikon Hakoniskat 37:35.0
2. 89 Oulun Hiihtoseura 2 40:30.0   2:55.0
3. 87 Seinäjoen Hiihtoseura 1 42:01.8   4:26.8
4. 90 Seinäjoen Hiihtoseura 2 51:08.8   13:33.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N100-1 Naiset 100 vuotta, Osuus 1 3 km V
1. 89Johanna MaggaOulun Hiihtoseura 20+0=017:15.0
2. 88Satu SalokannelHalikon Hakoniskat1+0=117:20.2   5.2
3. 87Susanna Rinta-KeturiSeinäjoen Hiihtoseura 11+5=620:26.0   3:11.0
4. 90Katri Kataja-RahkoSeinäjoen Hiihtoseura 20+3=324:25.7   7:10.7
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Sakot Tulos Ero
N100-2 Naiset 100 vuotta, Osuus 2 3 km V
1. 88Eeva LeinonenHalikon Hakoniskat2+3=520:14.8
2. 87Hilkka Mäki-PanulaSeinäjoen Hiihtoseura 13+1=421:35.8   1:21.0
3. 89Anne HautamäkiOulun Hiihtoseura 20+2=223:15.0   3:00.2
4. 90Marjo LemponenSeinäjoen Hiihtoseura 20+1=126:43.1   6:28.3
Sarjaluettelo