SAhL aluevalmennusryhmien urheilijat nimetty

    admin 

SAhL Aluevalmennusryhmien urheilijat kaudelle 2008-2009 on nimetty. Eteläinen alueryhmä

Valmentajat: Risto Kurki, Ossi Vuola

 

Urheilijat: 

Ville Heikkilä, Ahveniston Ampumahiihtäjät

Atte Kiskola, Ahveniston Ampumahiihtäjät

Niklas Kirkkomäki, Tuusulan Voima-Veikot

Mikael Koivunen, AhvenistonAmpumahiihtäjät

Henry Koops, Lahden Hiihtoseura

Henri Lehtonen, AhvenistonAmpumahiihtäjät

Tatu Myllylä, Lahden Hiihtoseura

Oula Nikkanen, Lahden Hiihtoseura

Topias Papinsaari, Ahveniston Ampumahiihtäjät

Henrik Villanen, Ahveniston Ampumahiihtäjät

Aku Viitanen, Tuusulan Voima-Veikot

 

Ella-Riikka Eskola, Oripään Urheilijat

Alisa Piira, Hollolan Urheilijat -46

Erika Pyssysalo, Tuusulan Voima-Veikot

Miilla Svenström, Hollolan Urheilijat -46

 Itäinen alueryhmä

Valmentajat: Asko Korhonen, Jari Junttanen

 

Urheilijat:

Sasu Korhonen, Kontiolahden Urheilijat

 Taneli Kärmeniemi, Lemin Eskot

Heikki Laitinen, Virtasalmen Urheilijat

 

Henri Laitinen, Leppävirran Viri

Valteri Lipsanen, Virtasalmen Urheilijat

Tuomo Riepponen, Mikkelin Hiihtäjät

Antti Repo, Kontiolahden Urheilijat

Ville Soininen, Leppävirran Viri

 

Carola Kröger, Leppävirran Viri

Roosa Leinonen, Kymin Koskenpojat

Reetta Oinonen, Lieksan Hiihtoseura

Sonja Ryynänen, Lieksan Hiihtoseura

  Läntinen alueryhmä

Valmentajat: Hannu Anttila, Jonna Talja

 

Urheilijat:

Viktor Holm, Gamlakarleby IF

Eetu Jääskelä, Alavieskan Viri

Pekka Karppanen, Kivijärven Kivekkäät

Jere Kokko, Kauhajoen Karhu

Joona Krigsholm, Seinäjoen Hiihtoseura

 

Joakim Pihlajaniemi, Seinäjoen Hiihtoseura

Erik Sinkko, Merimaskun Ahto

Joonas Sipilä, Alavieskan Viri

Karl-Wilhelm Stenman, Larsmo IF

Jussi Viitala, Kauhajoen Karhu

Marko Viitamäki, Ylistaron Kilpa-Veljet

 

Maiju Alila, Alavieskan Viri

Jenni Humalajoki, Himangan Urheilijat

Emilia Lähde, Jalasjärven Jalas

Tuulikki Mattila, Seinäjoen Hiihtoseura

Pirita Ojanperä, Jalasjärven Jalas

Kirsi Pokela, Alavieskan Viri

Sanna Rinta-Pukka, Jalasjärven Jalas

Tiia-Maria Talvitie, Jalasjärven Jalas

 Pohjoinen aluevalmennusryhmä

Valmentajat: Timo Mäkinen ja Pekka Kotikumpu

 

Urheilijat:

Vesa Alaoja, Ounasvaaran Hiihtoseura

Marko Immonen, Sotkamon Jymy

Jari Manninen, Oulun Hiihtoseura

 

Krista Berg, Oulun Hiihtoseura

Reetta Hämäläinen, Sotkamon Jymy

Meri Maijala, Lapin Biathlon Tokka

Milla Maijala, Lapin Biathlon Tokka

Mari Manninen, Oulun Hiihtoseura

Maaret Mattila, Oulun Hiihtoseura

Tia Pökkä, Oulun Hiihtoseura

Urheilijan tulee varmistaa ryhmäpaikkansa oman alueen valmentajalle 12.5. mennessä. Lisätietoja ryhmistä saat oman alueesi valmentajilta sekä liiton toimistosta.

 

Etelä Risto Kurki risto.kurki@vksport.fi p.0405658207

Pohjoinen Timo Mäkinen timo.makinen@saloistenreipas.fi p. 0405834175

Länsi Hannu Anttila hannu.anttila@jamijarvi.fi, p. 0405465466

Itä Asko Korhonen asko.korhonen@kolumbus.fi p. 0505281107