SAhL nuorten valmennusryhmät nimetty

    admin 

SAhL nuorten valmennusryhmät on nimetty. Aikuisten ryhmät julkistetaan viikolla 23. Alue- ja Kyky-ryhmien leiritys käynnistyy Karnevaaleilla 3.-6.7.2010. Vuokatin NMM-ryhmän ensimmäinen leiri alkaa 7.6.2010. Kontiolahden NMM-ryhmän leiri käynnistyy Kontiolahden Urheilijoiden leirikalenterin mukaisesti. Leirikalenterit ja ryhmien vastuuvalmentajat julkistetaan viikolla 23.

NMM-ryhmä / Kontiolahti

 

Ahti Toivanen

Kontiolahden Urheilijat

Mikko Repo

Kontiolahden Urheilijat

Joonas Jenke

Kontiolahden Urheilijat

 

 

NMM-ryhmä / Urheilukoulu

 

Sami Orpana

Lahden Hiihtoseura

Jori Rantahakala

Lahden Hiihtoseura

Olli Hiidensalo

Lahden Hiihtoseura

Mikko Viitamäki

Ylistaron Kilpa-Veljet

 

 

NMM-ryhmä / Vuokatti

 

Antti Raatikainen

Iisveden Kiri

Vili Vajanto

Puijon Hiihtoseura

Aku Moilanen

Saarijärven Pullistus

Atte Kiskola

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Risto-Matti Hakola

Kauhajoen Karhu

Kalle Nousiainen

Oulun Hiihtoseura

Sanja Metsärinta

Lahden Hiihtoseura

Krista Berg

Oulun Hiihtoseura

Meri Maijala

Lapin Biathlon Tokka

Sanna Markkanen

Leppävirran Viri

 

 

KYKY-ryhmä

 

Jari Manninen (92)

Oulun Hiihtoseura

Mika Lammi (92)

Kauhajoen Karhu

Erik Sinkko (93)

Merimaskun Ahto

Mikael Koivunen (93)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Henri Lehtomaa (93)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Tuomo Riepponen (93)

Mikkelin Hiihtäjät

Andreas Selenius (93)

Österby Sportklubb

Oula Nikkanen (93)

Lahden Hiihtoseura

Juuso Joukas (93)

Säkylän Urheilijat

Antti Repo (94)

Kontiolahden Urheilijat

Heikki Laitinen (94)

Virtasalmen Urheilijat

Jussi Viitala (94)

Kauhajoen Karhu

Marko Viitamäki (93)

Ylistaron Kilpa-Veljet

Kirsi Pokela (93)

Alavieskan Viri (Mahdollisesti NMM-ryhmä)

Monica Hanka (93)

Jalasjärven Jalas

Tiia-Maria Talvitie (94)

Jalasjärven Jalas

Suvi Minkkinen (94)

Kangasniemen Kalske

 

 

KYKY+alue / Lappi

 

Vesa Alaoja (93)

Ounasvaaran Hiihtoseura

Vili Tammela (94)

Ounasvaaran Hiihtoseura

Milla Maijala (94)

Lapin Biathlon Tokka

Aino-Liisa Hettula (94)

Lapin Biathlon Tokka

Anna Haataja (96)

Ounasvaaran Hiihtoseura

Mareena Jääskö (97)

Ounasvaaran Hiihtoseura

Eevi Santaniemi (97)

Ounasvaaran Hiihtoseura

Olli Ojanaho (97)

Ounasvaaran Hiihtoseura

Tuomas Pyhäjärvi (98)

Ounasvaaran Hiihtoseura

Niilo Ojanaho (99)

Ounasvaaran Hiihtoseura

 

 

Alue / Pohjoinen

 

Eetu Jääskelä (94)

Alavieskan Viri

Karl Vilhelm Stenman (94)

Larsmo If

Tiia Pökkä (94)

Oulun Hiihtoseura

Juha-Pekka Jokela (95)

Alavieskan Viri

Teemu Huhtala (95)

Oulun Hiihtoseura

Lauri Peltoniemi (95)

Saloisten Reipas

Simo Kivelä (95)

Himagan Urheilijat

Jukka Manninen (95)

Kalajoen Junkkarit

Mari Jääskelä (95)

Alavieskan Viri

Greta Kurkinen (95)

Oulun Hiihtoseura

Olli Jaakkola (96)

Oulun Hiihtoseura

Tero Seppälä (96)

Haapajärven Kiilat

Saija Jokela (96)

Alavieskan Viri

Iida Sirviö (96)

Sotkamon Jymy

 

 

Alue / Länsi

 

Jere Kokko (94)

Kauhajoen Karhu

Joona Krigsholm (94)

Seinäjoen Hiihtoseura

Emilia Lähde (94)

Jalasjärven Jalas

Mikael Leppämäki (95)

Loimaan Jankko

Lauri Martti (95)

Loimaan Jankko

Jonna Rinta-Keturi (95)

Jurvan Urheilijat

Ilari Haaramäki (96)

Seinäjoen Hiihtoseura

Karri Hakala (96)

Seinäjoen Hiihtoseura

Juha Luuri (96)

Seinäjoen Hiihtoseura

Johanna Mattila (96)

Seinäjoen Hiihtoseura

Emmi Hautaniemi (96)

Kauhajoen Karhu

Eveliina Viitala (96)

Kauhajoen Karhu

Erika Silen (96)

Keuruun Kisailijat

Henna Lammi (96)

Kauhajoen Karhu

 

 

Alue / Etelä

 

Tatu Myllylä (94)

Lahden Hiihtoseura

Jussi Jarho (94)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Henry Koops (94)

Lahden Hiihtoseura

Lassi Sermiö (95)

Tuusulan Voima-Veikot

Nicklas Selenius (95)

Österby Sportklubb

Aleksi Luhtanen (95)

Tuusulan Voima-Veikot

Jenny Ingman (95)

Tuusulan Voima-Veikot

Erika Jänkä (95)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Auli Kiskola (95)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Nea Nikkanen (95)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Riikka Lehtomaa (95)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Aaro Reponen (96)

Lahden Hiihtoseura

Lauri Hyöki (96)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

Jessika Rolig (96)

Ahveniston Ampumahiihtäjät

 

 

Alue / Itä

 

Paavo Luukkonen (95)

Mikkelin Hiihtäjät

Joni Kanerva (95)

Kymin Koskenpojat

Viivi Lehtonen (95)

Kangasniemen Kalske

Pinja Päivinen (95)

Kontiolahden Urheilijat

Jesse Minkkinen (96)

Kangasniemen Kalske

Kalle Karvonen (96)

Mikkelin Hiihtäjät

Liinu Hämäläinen (96)

Kymin Koskenpojat

Jonna Saarinen (95)

Mikkelin Hiihtäjät